PROGRAM
 
1. GÜN, 25 KASIM 2015, ÇARŞAMBA
   
08:30 - 09:30 KAYIT
   
09:30 - 10:45 AÇILIŞ TÖRENİ
  - Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı
  - Açılış Konuşmaları
  - Sergi Açılışı
   
10:45 - 11:00 ARA
   
11:00 - 13:15 I. OTURUM
  YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ VE PROJENİN GENEL TANITIMI, OTOYOL GÜZERGAHININ VE ASMA KÖPRÜNÜN YERİNİN TESPİTİ İLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALAR
  Oturum Başkanı : H. Hüsnü DOĞAN(E-TBMM-YTMK)
   
11:00 - 11:30 Yap-İşlet-Devret Modeli (Genel)
  Emin ENER (KGM)
   
11:30 - 12:00 Projenin Genel Tanıtımı
  Murat GÖNENLİ (KGM)
   
12:00 - 12:30 Zemin Etüdleri ve Değerlendirmeler
  Ahmet ŞİRİN (KGM) / Dr. Orhan ŞİMŞEK (FUGRO SİAL)
   
12:30 - 13:00 Proje Güzergahının Üzerindeki Kamulaştırma İhtiyaçları ile İlgili Çalışmalar
  Mustafa GÖRGÜN (KGM - YTMK) / Yusuf PİRİ (KGM)
   
13:00 - 13:15 SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ
   
13:15 - 14:45 ÖĞLE ARASI
   
14:45 - 17:30 II. OTURUM
  İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞİ ASMA KÖPRÜ PROJESİ
  Oturum Başkanı : Hikmet TUĞLU (OTOYOL A.Ş.)
   
14:45 - 15:45 Genel Projelendirme, Köprü Temelleri Projelendirme ve Depremsellik Çalışmaları
  Kent J. FUGLSANG (COWI)
   
15:45 - 16:45 Rüzgar Tüneli Testleri
  Yasutsugu YAMASAKI (IHI) / Azmi TIRAŞ (YÜKSEL PROJE - EMAY - CHODAI)
   
16:45 - 17:15 Gemi Çarpma Etkisi
  Tunç ÇETİNKAYA (IHI) / Erdoğan DEDEOĞLU (KGM)
   
17:15 - 17:30 SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ
   
2. GÜN, 26 KASIM 2015, PERŞEMBE
   
09:00 - 10:45 III. OTURUM
  İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞİ ASMA KÖPRÜSÜ YAPIM AŞAMALARI ALTYAPI YAPILARI
  Oturum Başkanı : Zeki NUMANOĞLU (YTMK)
   
09:00 - 09:30 Kuzey / Güney Ankraj Bloğu
  A. Nebil ÖZTÜRK (NÖMAYG)
   
09:30 - 10:00 Kule Temelleri, Zemin İyileştirmeleri, Kule Kesonları
  Barış NACAR (STFA)
   
10:00 - 10:30 Keson İmalatları
  Erdoğan DEDEOĞLU (KGM)
   
10:30 - 10:45 SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ
   
10:45 - 11:00 ARA
   
11:00 - 13:15 IV. OTURUM
  İZMİT KÖRFEZ GEÇİŞİ ASMA KÖPRÜSÜ YAPIM AŞAMALARI ÜSTYAPI YAPILARI
  Oturum Başkanı : Sabri TEKİN (KGM)
   
11:00 - 11:30 Çelik Kule ve Tabliye İmalatı
  Fatih ZEYBEK (NÖMAYG)
   
11:30 - 12:00 Ana Kablo ve Askı Halatları İmalatı
  Tunç ÇETİNKAYA (IHI) / Nehir GÜNGÖR (KGM)
   
12:00 - 12:30 Asfalt Kaplama ve Yalıtım İmalatı
  Sezgin KÜÇÜKBEKİR (KGM)
   
12:30 - 13:00 Elektromekanik, Nem Alma ve Monitoring Sistemler
  Dinçer GEÇER (SIEMENS)
   
13:00 - 13:15 SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ
   
13:15 - 14:30 ÖĞLE ARASI
   
14:30 - 16:15 V. OTURUM
  YAP-İŞLET-DEVRET PROJESİNİN SAHA UYGULAMALARINA ETKİSİ
  Oturum Başkanı : Emin ENER (KGM)
   
14:30 - 15:00 İdare-Müşavir-Görevli Şirket Yapılanması ve Yönetimi
  Kenan KESKİN (KGM)
   
15:00 - 15:30 Yap-İşlet-Devret Projelerinde Müşavirlik Hizmetleri
  Faik TOKGÖZOĞLU (YÜKSEL PROJE - EMAY - CHODAI) / A. İrfan ÜNAL (YÜKSEL PROJE - EMAY - CHODAI)
   
15:30 - 16:00 Yap-İşlet-Devret Projesi Görevli Şirket Bakış Açısı
  Hikmet TUĞLU (OTOYOL A.Ş.)
   
16:00 - 16:15 SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ
   
16:15 - 16:30 ARA
   
16:30 - 18:15 VI. OTURUM
  GÜNEY YAKLAŞIM VİYADÜĞÜ (HERSEK) ÇELİK KÖPRÜ PROJELENDİRME VE YAPIM ÇALIŞMALARI
  Oturum Başkanı : Hikmet TUĞLU (OTOYOL A.Ş.)
   
16:30 - 17:30 Güney Yaklaşım Viyadüğü Projesi
  Nehir GÜNGÖR (KGM) / Boris WIESSLER (WIECON)
   
17:30 - 18:00 Temel Tipi Seçimi ve Projelendirilmesi
  Sezgin KÜÇÜKBEKİR (KGM)
   
18:00 - 18:30 Tabliye İmalat ve Sürme Yolu ile Montajı, Ağır Kaldırma
  R. Özcan BAŞKAZANCI (NÖMAYG)
   
18:30 - 18:45 SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ
   
18:45 KAPANIŞ